Reiki Usui Czym jest, w czym mi pomoże?


Za pośrednictwem Reiki Usui możesz pomóc w swoim zdrowiu fizycznym czy psychicznym. Wspomagając leczenie medycyny konwencjonalnej jak również medycyny naturalnej. Metoda Reiki Usui, którą poznasz pomoże Tobie poznać siebie, dlaczego Twoje ciało i dusza choruje, o co w tym wszystkim chodzi. Co Tobie daje choroba, do czego ona prowadzi. Dlaczego żyjesz w stresie, złościsz się z byle powodu, nienawidzisz.


Reiki Usui jest to metodą podobną do bioterapii, w której korzystamy z energii. Pomiędzy tymi metodami różnica jest nie duża. W metodzie Reiki Usui pomagam i uzdrawiam siebie jak również uzdrawiam innych oraz przeprowadzam inicjacje, czyli przekaz energii. W metodzie Reiki Usui uczymy się filozofii, pozytywnego życia, pozytywnego myślenia, Pozytywnych uczuć i emocji.

Pierwszy stopień Reiki Usui

Pierwszy stopień daje możliwość samodzielnego uzdrawiania siebie i bliskich osób. Można nim uzdrawiać zwierzęta i rośliny. Oczyszczać pożywienie z energii niekorzystnych, negatywnych dla zdrowia. Posiadając taką moc, można uzdrawiać ciało fizyczne, ducha, emocje oraz psychikę. Od 1996 roku inicjuję i przekazuję wiedzę o pierwszym symbolu Reiki Usui, z wiedzy drugiego stopnia już na pierwszym stopniu. A to dlatego, że podczas medytacji (podobnie jak Wielki Mistrz doktor Mikao Usui) otrzymałam wskazówkę od swoich duchowych mistrzów, by w celu zwiększenia możliwości i siły działania Reiki, symbol ten należy udostępniać już początkującym.

Drugi stopień Reiki Usui

Drugi stopień wzniesie na poziom głębszej wiedzy wewnętrznej, większego samopoznania, otwarcia psychicznego i mentalnego. Da możliwość oczyszczenia karmy. Zrozumiesz, że tylko Ty sam odpowiadasz za wszystko, co wydarza się w twoim życiu, że jesteś panem tych zdarzeń.

To pierwszy symbol mocy uniwersalny symbol aktywnej energii uzdrawiającej. Jego zadaniem jest wzmocnienie przepływu energii. Służy również dla spotęgowania działania pozostałych symboli. Używamy go również do oczyszczania domów, artykułów spożywczych, leków oraz do „wyciągania” wszelkich bólów z ciała jak również do energetyzowania produktów spożywczych, zabezpieczania, ochrony domów, dzieci idących do szkoły czy przedszkola, samochodów, garaży itp. Symbol ten działa jak miecz zakreślając linię, tak jak cięcie ostrzem, które odcina to, co niepotrzebne, co przeszkadza w działaniu i blokuje energię. Zakończenie symbolu,(jego spiralę), piszemy odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Symbol ten związany jest z Ziemią, usuwa wszelkie blokady i negatywne energie. Adepci ortodoksyjnej linii Reiki otrzymują i poznają symbol Cho Ku Rei podczas seminarium i inicjacji na drugi stopień. Ja jednak już od paru lat inicjuję i przekazuję wiedzę o nim w trakcie seminarium i inicjacji pierwszego stopnia Reiki. Podczas medytacji (podobnie jak Wielki Mistrz doktor Mikao Usui) otrzymałam wskazówkę od swoich duchowych mistrzów by w celu zwiększenia możliwości i siły działania Reiki, symbol ten należy udostępniać już początkującym.
 – zawiera dwa symbole. Poznają go adepci seminariów drugiego stopnia Reiki porównujący go ze słowami „jako w Niebie tak i na Ziemi w modlitwie „Ojcze Nasz” W tak zwanej linii ortodoksyjnej uczy się tylko pojedynczego symbolu, pisanego odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, o jakim wspomniałam wyżej. Mistrzowie tradycyjni nie pozwalają poszerzać symboliki. Złamałam ten zakaz, ponieważ w Reiki zawsze brakowało mi czegoś jeszcze. W tych poszukiwaniach zaszłam dalej, dotarłam do mistrzów bardzo otwartych, posiadających większą wiedzę na temat metody i symboli. Gdy do Polski przyjechała Mistrzyni Reiki ze Stanów Zjednoczonych, Krystyna Borkowski, skorzystałam z nadarzającej się okazji. Uczestnicząc w seminarium drugiego stopnia specjalistycznego, przyjęłam od niej inicjacje i wiedzę o dalszej symbolice. Poznałam wówczas w całości Cho Ku Rei, wraz drugą częścią tego symbolu, której spiralę pisze się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, symbol ten wprowadza równowagę i harmonię. Od momentu inicjacji korzystam z podwójnego symbolu gdyż wprowadza on równowagę zarówno przy przekazywaniu energii dla ciała, jak w odniesieniu do każdej sytuacji życiowej. Dobrze jest stosować i korzystać z jego mocy codziennie rano po przebudzeniu, a nie tylko wtedy kiedy jest nam potrzebny do rozwiązania jakiegoś problemu. Druga część symbolu pisana zgodnie z ruchem wskazówek zegara związana jest z Niebem. Daje ona energię uzdrawiającą wypełniając miejsca w ciele zagrożone chorobą. Podwójny Cho Ku Rei wzmacnia strumień energii Reiki i działa jak magiczna różdżka, która jednocześnie oczyszcza, odblokowuje, a zarazem kieruje uzdrawiającą energię w miejsca, które tego potrzebują. Symbolem tym oczyszczamy aurę, czakramy, bolesne miejsca, wszelkie rany, jak również produkty żywnościowe, napoje. Możemy przy jego pomocy usunąć ból jak również dodać energii pokarmom. To jedyny symbol, który można komuś przekazać bez jego wiedzy i pozwolenia.
 – jest ważnym symbolem używany jest w uzdrawiania psychiki na poziomie mentalnym, emocjonalnym, psychicznym. Pomaga otworzyć wewnętrzne źródło wiedzy o sobie i dotrzeć do podświadomości. Spotkanie takie powoduje, że odkrywamy własne ograniczenia, przekonania oraz krępujące nas wzorce, które powodują, że w naszym życiu źle się dziaje, że na swojej drodze spotykamy nieodpowiednich ludzi czy nieodpowiednie sytuacje. Każde zachwianie równowagi i choroba na planie fizycznym łączy się z jakąś emocjonalną blokadą. W jakikolwiek sposób rozumiemy chorobę, czy dolegliwość jest to wytrącenie z równowagi. Dobre samopoczucie i zdrowie może być w pełni przywrócone pod warunkiem, że każdy z tych aspektów jest rozpoznany. Ciągle zadajemy pytania, na które nie potrafimy odpowiedzieć. Symbol Sei He Ki pomoże odkryć tkwiące w nas problemy, blokady, z którymi sobie nie radzimy, a które stanowią przeszkodę w codziennym życiu. Możemy przekształcić swój sposób myślenia i percepcji zmieniając w efekcie swoje życie. 
 – to trzeci symbol poznawany na seminarium drugiego stopnia Reiki. Tworzy tęczowy most dający możliwość pracy ponad czasem i przestrzenią. Symbol ten zatacza energetyczny krąg wokół osoby czy problemu, odkrywa pierwotną przyczynę cierpienia i uwalnia od niej. Może więc pomóc w uzdrowieniu karmy. Tęczowy most łączy nas z sytuacją lub osobą, której chcemy pomóc np.; pomóc w zdrowiu, zdaniu egzaminów, przyjęciu do pracy, w załatwieniu trudnych spraw w urzędach, sądach i w innych ważnych sprawach życiowych. W tym symbolu przebadane były LINIE radiestezyjnie przez doskonałego fachowca radiestetę, bioenergoterapeutę Zbigniewa J. Ożarskiego. Badania wykonał według Pitagorasa. I linie od 1 do 22 przynależą do poszczególnych części narządów.

 • 1 linia prawa nerka 2 linia prawe płuco
 • 3 linia lewe płuco 4 linia lewa nerka
 • 5 linia lewy płat wątroby 6 linia prawy płat wątroby
 • 7 linia grasica- serce 8 linia trzustka
 • 9 linia śledziona 10 linia przytarczyczki lewa
 • 11 linia przytarczyczki prawa 12 linia tarczyca
 • 13 linia czoło lewy płat 14 linia czoło prawy płat
 • 15 linia ciemię 16 linia prawe nadnercze
 • 17 linia lewe nadnercze 18 linia skroń lewa
 • 19 linia skroń prawa 20 linia pępek
 • 21 linia lewa pierś 22 linia prawa pierś

Interpretację symboli opisałam w mojej książce pt. „II stopień Reiki.” Omówiłam co oznaczają poszczególne zbiory linii oraz kiedy i w jaki sposób należy z nich korzystać. Zapraszam do zakupu książki oraz na moje seminaria uczę, jak można je stosować wraz z innymi symbolami. 

Drugi stopień specjalistyczny Reiki Usui

Drugi stopień specjalistyczny rozszerza wiedzę o 8 dodatkowych symboli, pomocnych w uzdrawianiu ciała, ducha i przeróżnych sytuacji życiowych. Ten stopień pogłębi Twoje rozumienie pracy z energią, jak również dostarczy Ci nowych, niezwykle skutecznych narzędzi.

Służy do odblokowania przepływu energii w organizmie. Przekazując go kładziemy dłonie na ramionach klienta, lub swoich o ile sobie przekazujemy. Wskazującym palcem wyszukujemy bolesne miejsca na ramionach, które ujawniają się dopiero przy nacisku. Punkty te masujemy zgodnie z ruchem wskazówek zegara około 1 minuty, wizualizując i mantrując symbol Daikomio. Usuwając własne blokady, pracujemy kolejno na każdym ramieniu nie zapominając o symbolu i mantrze. Powtarzamy powyższe czynności trzy razy. Następnie uderzamy dłonią zwiniętą w pięść w centrum klatki piersiowej jednocześnie wizualizując Daikomio. Czynności te podnoszą odporność organizmu.
Otwiera serce na przyjęciu bezinteresownej miłości, prowadzi do osiągnięcia równowagi wewnętrznej i w efekcie do harmonii ciała i ducha. Pozwala dostrzec prawdziwe piękno, które jest w nas, a którego nie zauważamy. Ten bardzo mocny symbol prowadzi drogą akceptacji, tolerancji, przebaczenia, przynosi energię miłości i tym samym uzdrawia serca duchowo. Bardzo pomocny jest również w uzdrawianiu serca na planie fizycznym i innych poziomach energetycznych. Wspiera, a przy tym obdarza równowagą wewnętrzną, współczuciem, radością, spokojem. Otwiera drogę miłości ludziom o tak zwanym kamiennym sercu, którzy nie zdają sobie sprawy z własnej zatwardziałości, gdyż ukierunkowani są tylko na swoje wnętrze nie dostrzegają, jak piękny, radosny jest świat wokół. Mając inicjacje drugiego stopnia specjalistycznego, umiemy im pomóc korzystając z Heart. Kiedy na prośbę takiej osoby przekazujemy na odległość na inne schorzenia, możemy jednocześnie profilaktycznie przekazać jej symbol Heart, a w trakcie sesji indywidualnej wpisać ów symbol miłości, który na pewno pomoże tej osobie w odblokowaniu energii serca, uczuć oraz zachowaniu równowagi. Być może pozwoli on otworzyć się na miłość i współczucie.
Służy do pracy z wszelkimi wirusami, zarazkami. Stosowany przy przeziębieniach, infekcjach gardła, katarach oraz innych problemach związanych ze stanami zapalnymi, zanieczyszczeniami ran, ropieniem, skaleczeniami, oparzeniami, ale też np. trądzikiem młodzieńczym. Możemy korzystać z niego również do… utrzymania w czystości ekranu komputera oraz domu i pomieszczeń, w których pracujemy.  Symbol Motor działa jak zębate koło, które zbiera to, co znalazło się na jego drodze – oczyszcza wdzierając się do środka, wyskrobuje i łapie w tryby wirusy czy zarazki. Druga część symbolu, Zanon, podciąga wirusy do wyjścia i natychmiast zmienia biegunowość energetyczną z plusa na minus. Wiadomo zaś, że tam, gdzie znajduje się plus, mamy do czynienia z chorobą, a gdzie minus – zdrowiem. Symbol ten bardzo pomaga w przedstawionych wyżej problemach.
Pracuje z energią ognia, która rozgrzewa, wypala i wysusza. Rozluźnia i odblokowuje kręgosłup, prowadząc energię wzdłuż niego w górę. Wpisuje się go, zaczynając od pierwszego punktu energetycznego czakramu „ podstawy” kierując energię w górę po kręgosłupie do szóstego punktu energetycznego czakramu „trzeciego oka”. Pracując jednocześnie z symbolem Johre, osiąga się świetne rezultaty w uruchamianiu przepływu energii w kręgosłupie. Obydwoma symbolami działamy również na umiejscowione tam bóle. Ognisty Smok jest bardzo pomocny dla kobiet w okresie menopauzy, znakomicie odblokowuje drugi punkt energetyczny „czakram seksu”, odpowiadający za narządy kobiece. Symbol, z bardzo pozytywnym skutkiem, wypraktykowali studenci Reiki przy wypalaniu raka, narośli, polipów, wysuszaniu ropiejących ran, cyst, cieknących nosów.
Reprezentuje Białe Światło Johre – Dżor i został przekazany przez mistrzynię Iris Ishikuro, jedną z 22 inicjowanych przez Wielką Mistrzynię Hawajo Takatę. Dzięki Iris Ishikuro symbol stał się dostępny. Nazwa Johre – Dżor pochodzi z japońskiego i oznacza Białe Światło. Symbol łączy nas z ziemskimi opiekunami, świetnie usuwa blokady energetyczne i wzmacnia uzdrawiającą energię. Aby nabrał siły i mocy, wypowiada się mantrę przy każdej z jego części. Symbol wpisany pod miejscem wykonywania sesji zabiegowej wzmacnia i ukierunkowuje przekazywaną energię. Znakomicie sprawdza się sam, a łączony z Fire Dragon wspomaga kręgosłup zaś w okresie menopauzy służy usuwaniu blokujących, bolesnych energii. Johre – Dżor ma właściwości łączenia trzeciego oka z fizycznym mózgiem. Wywiera także bardzo pozytywny wpływ na aurę i centra energetyczne, ponieważ odblokowuje, przepuszcza białe światło, w którym zawarte są wszystkie barwy tęczy i uzdrawia kolorami związanymi z poszczególnymi czakramami. Każda z sześciu części symbolu odpowiada jednej czakrze.
Reprezentuje Nieskończoność. Jest Ponadczasowy, Bezczasowy, Wieczny – to symbol, który dobrze pracuje z przeszłym życiem. Jest pomocny w oczyszczaniu karmy, w którą my, ludzie nie mamy prawa ingerować, nie posiadając wiedzy o przeznaczeniu i tym, co zapisano w księgach AKASZY. Zonar daje możliwość pracy nad karmą, ponieważ to właśnie ów symbol i jego mantra biorą odpowiedzialność za zmianę, my stajemy się jedynie pośrednikami wpisującymi symbol potrzebującym, których uzdrawiamy. Z dobrodziejstwa symbolu możemy także skorzystać, usuwając różne bóle. Po zakończeniu pisania Zonar odmawiamy zawsze słowa modlitwy Zgodnie z wolą Bożą i dla najwyższego dobra wszystkich zainteresowanych. Dzięki temu zyskujemy bezpieczeństwo i pewność, że to Bóg ingeruje w zmianę karmy.
Symbol karmiczny, przy nim jednak na zakończenie nie wypowiadamy modlitwy Zgodnie z wolą Bożą i dla najwyższego dobra wszystkich zainteresowanych. Symbol ów daje możliwość podjęcia własnej decyzji o przekazaniu symbolu i obarcza odpowiedzialnością.
To symbole, z których korzystamy w celu uzdrowienia relacji międzyludzkich, oczyszczania i odcinania uzależnień alkoholowych czy narkotycznych, przecinania negatywnych powiązań w różnych sytuacjach życiowych, sprawach sądowych czy urzędowych, jak również zdejmowania klątw i odczyniania uroków rzuconych na kogoś. Korzystamy z GWIAZDY Odcinania przeprowadzając rytuał odcinania negatywnych energii, zdarzeń, związków, wibracji. Po oczyszczeniu z negatywnych energii zostaje puste miejsce, które należy wypełnić. Przyciągamy wtedy pozytywne energie stosując Gwiazdę Przyciągania. Pamiętaj, że chcąc używać tych symboli musisz postępować zawsze z intencją czynienia dobra i miłości. Energia tego symbolu nie pozwala wyrządzać zła. Gdyby nawet ktoś zamierzał wykorzystać rytuał w niewłaściwym celu musi mieć na uwadze, że negatywna energia wróci do niego z zwielokrotnioną siłą. Chęć niesienia pomocy i praktykowanie wymaga starannego przygotowania, oczyszczenia, znajomości rytuałów oraz bardzo dokładnej świadomości tego, co chce się robić. W przeciwnym razie nie należy zabierać się do pracy.
Piękny symbol pracy z Archaniołami służący rozwiązaniu różnych trudności rodzinnych, zawodowych i życiowych. W rytuale zwracamy się, prosimy o wsparcie Archaniołów Michaela, Gabriela, Rafaela, Chamuela, Uriela, Zodkiela, Jopchiela. Niebiescy posłańcy rozjaśniają różne, ważne dla nas sprawy, w których prosimy o pomoc. Ułatwiają nam odcięcie wszelkich negatywnych sytuacji i zdarzeń życia codziennego. Symbol ten i związane a nim modlitwy działają również przeciw czarnej magii, przeciw klątwom. Jeżeli wiesz lub czujesz, że ktoś wysyła w twoim kierunku jej promień, wystarczy powiedzieć lub zaśpiewać samą mantrę, nawet bez modlitw przypisanych do symbolu zadziała. Słowo hosanna pochodzi z języka hebrajskiego, oznacza zbaw teraz, prosimy. W tradycji żydowskiej oznacza okrzyk triumfu, radości. W liturgii katolickiej zaś stanowi znaną wszystkim katolikom aklamację upamiętniającą triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Nie każdy natomiast wie, iż jest to jednocześnie przywołanie dobrych Aniołów i anielski hymn święty ,święty, święty. Modlitwy do Aniołów wspierają nas w spełnieniu tego o co prosimy. Ich mocy doświadczam na co dzień. Stosując symbol, otrzymuję pomoc, a zarazem spokój wewnętrzny i harmonię. Wiem, że Archaniołowie trwają przy mnie jak najlepsi przyjaciele. Przestrzegam jednak, by zawsze uciekać się do nich w uczciwych sprawach i nie kłamać. Jeżeli o wsparcie prosi ktoś inny, musisz być pewien, że mówi prawdę, że zarówno dla siebie, jak drugich chcemy wyłącznie dobra. Przeprowadź wywiad i zorientuj się, czy jest wiarygodny, w przeciwnym razie symbol po prostu nie zadziała.