Reiki Karuna Czym jest, w czym mi pomoże?


Reiki Karuna

- jest jak błogosławieństwo spływające z góry. Energia otacza Cię miłością i współczuciem, napełnia Twoje serce miłością do wszystkich ludzi.

Jest to najbardziej skoncentrowana i najbardziej bezpośrednia energia – nawet bardziej od energii Reiki Usui. Inicjacja w Reiki Karuna była najpotężniejszą jaką otrzymałam do tej pory.

Jarek

Wedyjskie słowo karuna oznacza współczucie. Przykłady wybaczającej postawy duchowej serca, jakie możemy odnaleźć obecnie to matka Teresa z Kalkuty, Jan Paweł II oraz Jego Świętobliwość Dalajlama. Oświecenie w Reiki Karuna to wzbudzenie w sobie potrzeby odpuszczenia win innym, a przede wszystkim sobie. Dzięki temu duchowemu impulsowi dostajemy wewnętrzną akceptację sytuacji, w której jesteśmy. Promień Reiki Karuna nie jest może bezpośrednio skierowany do uzdrawiania na zewnątrz, gdyż jego głównym zadaniem jest uspokojenie relacji wewnętrznych. A jednak poprawa jakości i kondycji czakry serca wpływa niezwykle wzmacniająco na samego uzdrowiciela, a za tym i jego zdolność uzdrawiania oraz kontakt z pacjentem. Celem przepracowania tego promienia jest postawa, jaką praktykuje się w najwyższych aspektach praktyk Radża, czy Krijayogi, czyli życie w równowadze ze swoim Boskim Bytem. Objawia się to zdolnością naszej istoty do akceptacji przeszłości i dystansuje wewnętrznie od bałaganu wydarzeń. To właśnie wybaczenie prowadzi do współczucia, czyli Karuna i pozwala nam doznać ukojenia płynącego z akceptacji “tego, co jest” oraz odnaleźć się w tym, co nazywamy równowagą psychiczną, zdrowymi relacjami, czy uśmiechniętym zdrowym dniem. Zdrowa i bezpieczna przyszłość, to zdrowe decyzje “tu i teraz”, a do tego by je podjąć trzeba się zdystansować. Zarówno do otoczenia jak i do własnej istoty.

Karuna to sanskryckie słowo oznaczające miłosierne działanie. Cecha ta wyróżnia wszystkie oświecone istoty. Jest to energia rozwijająca miłość, empatię uzdrawiająca twórcze kody zaprogramowane w każdym człowieku. Dzięki symbolom Reiki Karuna możemy podnieść na wyższe poziomy miłość do życia i do siebie. Korzystając z symboli Reiki Karuna uwolnimy się od negatywnych uczuć i emocji. Korzystając z energii Reiki Karuna możemy uzdrowić relacje międzyludzkie. Pamiętajmy zawsze, że zaczynamy od siebie – uzdrawiamy siebie. Symbole Reiki Karuna pogłębią Twój wewnętrzny spokój, uwolnią od lęków strachów, koszmarów. Ustanawiają harmonię. Jednoczą nas z magicznymi planami, z boskim planem stworzenia.

Wybaczanie

 • Wybaczanie dla większości z nas jest trudne, ale wszyscy musimy nad nim pracować, gdyż wybaczenie pozwala nam pokochać siebie i innych.
 • Wybaczenie sobie i innym uwalnia nas od przeszłości.
 • Wybaczenie jest odpowiedzią prawie na wszystkie nasze problemy.
 • Pamiętać trzeba, że jeżeli z czymś nie mogę ruszyć z miejsca oznacza to zazwyczaj, że mamy coś jeszcze do wybaczenia. Albo, jeżeli nie podążamy swobodnie z biegiem życia w obecnej chwili, zwykle oznacza to, iż zatrzymuje nas coś, co wiążę się z przeszłością. Może to być żal, smutek, uraza, obawa, wina, zarzuty, złość, obraza, nienawiść czasami nawet chęć odwetu. Każde z wymienionych odczuć wywodzi się z braku wybaczenia.
 • Wybaczenie jest odnową naszą, puszczenie w niepamięć żali, pretensji, nienawiści.
 • Wybaczenie jest wyciszeniem swego wnętrza, spokoju wewnętrznego.
 • Wybaczając sobie całkowicie ujrzysz swą wrodzoną dobroć. Twoje serce otworzy się i uświadomisz sobie, że możesz zaufać swojej intuicji, że nawet Twoje poczucie winy i cierpienie opierało się na miłości.
 • Miłość jest zawsze kluczem do wszelkiego uzdrowienia, a drogą wiodącą do miłości jest wybaczenie.
 • Wybaczenie rozwiewa urazy, rozwiązuje problemy.
 • Wybaczanie umożliwi Tobie dokonania wyboru, w jaki sposób chcesz przeżyć swoje życie.
 • Dzięki wybaczeniu możesz uzdrowić przeszłość i odnaleźć w sobie miejsce spokoju i miłości.
 • Wybaczenie pozwala uczynić Twoje życie bardziej świadomym i pomaga rozwiązywać problemy pojawiające się w codziennym życiu jak również poprawić relacje z ludźmi, pogodzić się ze sobą samym i otaczającym światem.
 • To jak postrzegasz świat, decydujesz o tym, jaki on jest dla Ciebie.
 • Nie ma na tej planecie człowieka, który chociaż raz w życiu nie doznał poważnej krzywdy.
 • Bywa też, że to my skrzywdziliśmy kogoś, wówczas mamy poczucie skrzywdzenia i samoobwiniania się.

Błądzić jest rzeczą ludzką, wybaczać boską.

Patronką Reiki Karuna jest Bogini Kwan Yin (występuje różna pisownia, ja użyję tylko jednej) ucieleśnia zasadę Karuny, czyli Nieograniczonego Współczucia. Jest znana jako Bogini Współczucia lub Bogini Łaski. Czasami jest uznawana za żeńską manifestację Buddy. Jest ona Wielką Matką Chin, znaną także jako “Pani, która przynosi dzieci”. Bezustannie kontempluje Ona Złotą Czarę swojego łona, które stworzyło cały wszechświat. Reprezentuje wyzwolenie z fizycznego i duchowego cierpienia. Znawcy mówią, że intonowanie Jej imienia zapewnia wyzwolenie.

To sanskryckie słowo oznacza miłosierne działanie, żeńską energię współczucia. To energia rozwijająca miłość. Jej sybole pomagają uzdrowić relacje międzyludzkie, przynoszą wewnętrzny spokój, uwalniają od lęków, strachów czy koszmarów. Reiki Karuna odwołuje się do żeńskiej energii współczucia, dzięki której podnosimy się na wyższe poziomy miłości do życia, uwalniamy od negatywnych uczuć i emocji (np. zazdrości). Pracę tą metodą rozpoczynamy od wezwania bogini współczucia, łaski Kwan Yin. Spośród wielu symboli Karuny, niektóre są szczególnie pomocne.

– stosowany do pracy z podświadomością. Pomaga w pracy nad sobą w pozbyciu się negatywnych wzorców. Jest symbolem bardzo ważnym przy niskiej samoocenie.
– stosowanie tego symbolu pomaga jak być uczciwym wobec siebie i wobec innych (nie czyń drugiemu, co tobie niemiło) pomaga stać się lepszym.
– jednoczy nas z naszymi magicznymi planami boskimi oraz Boskim Planem Stworzenia. Dzięki niemu otwieramy się na wyższą świadomość.
– pomaga osiągać jak najlepsze rezultaty. Daje możliwość cofnięcia się w czasie i uzyskania harmonii z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością od chwili narodzin. Symbol rozbija nawarstwione przez lata negatywne programy. Pomaga również w przypadku zaburzeń seksualnych i psychicznych.
– daje spokój wewnętrzny. Korzystamy z symbolu dla osiągnięcia lepszych rezultatów i możliwości. Uwalnia od lęków, strachów, koszmarów. Uspakaja aurę. Ustanawia harmonię pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.
– symbolem tym łączymy się z planetą Matką Ziemią z jej aniołami strażnikami. Symbol służy w celu uziemienia. Daje również impuls do szybkiego pójścia do przodu w rozwoju i podejmowania właściwych decyzji. Wspaniały dla osób rozwijających się, a zapominających o uziemieniu i bycia „tu i teraz”.